Fundacja Dzieci-Dzieciom. NIP: 1251618962 REGON: 146403294 KRS: 0000439410

Dzieci z małych miejscowości pilnie potrzebują komputerów do nauki

 

Masz komputer, słuchawki, mikrofon, skaner, drukarkę?
To super! Biegnij natychmiast i podziękuj za to rodzicom.
…Inni tego nie mają!

 

Jak dzieci uczą się bez komputerów?

Nie uczą się. Są bierne, dlatego dzieci z małych miejscowości pilnie potrzebują komputerów do nauki i odkrywania talentów.

Braki komputerów, Internetu, drukarek, skanerów czy niestabilny lub ograniczony Internet. To codzienność szczególnie w małych miejscowościach. Dlatego tak bardzo potrzebne są zestawy edukacyjne dla dzieci.

Istotnym czynnikiem jest też bezrobocie, które rośnie z dnia na dzień. To bardzo komplikuje sytuację Polskich rodzin, zwłaszcza z małych miejscowości i wsi. Tam o pracę coraz trudniej, gdy upada główny pracodawca w regionie. Taka sytuacja powoduje w ludziach jeszcze większą zapaść emocjonalną i kryzys psychiczny.

Konieczność pozostania w domu i stres spowodowany pandemią COVID-19 istotnie przyczynił się do zakłócenia naszej równowagi psychicznej oraz relacji w rodzinie. To natomiast przekłada się bezpośrednio na sens życia, system posiadanych wartości (może czasem zagubionych, poprzez dotychczasowy pęd codzienności).

Jak długo będzie trwała obecna sytuacja?

Wszelkie informacje i komunikaty pozwalają przypuszczać, że Koronawirus „nie wpuści” dzieci do szkół również po wakacjach. Dlatego, nie możemy pozwolić na to, aby dzieci pozostały tak długo bez edukacji, bez kontaktu z nauczycielami i rówieśnikami.

Ratownik talentów poszukiwany!

TAK! Dzieci z małych miejscowości pilnie potrzebują komputerów do nauki. Właśnie teraz Twoja pomoc jest potrzebna.

Jak możesz pomóc?

1. Dokonaj wpłaty na wsparcie edukacji dzieci - Komputer dla dziecka.

Bądź DOBRYM ANIOŁEM dla Kasi, Piotrka, Marty, Krzysia, Wojtka, Marty, Jasia i … Wystarczy nawet 10, 20, 50 czy 100 zł. aby mieć realny wpływ i pomóc w odkrywaniu talentów. Myślisz, że to za mało? Tak, masz rację. Jedne 100 zł. nic nie zmieni. Jednak jak będzie nas więcej, to wyobraź sobie co się stanie. Pomożemy nie 50 rodzinom, a może 100 lub jeszcze większej ilości? Wszystko zależy od tego, do ilu osób dotrze ta informacja. Udostępnij zbiórkę Komputer dla dziecka!

Dziel się dobrem i stań się Ratownikiem Talentów.

W pierwszym etapie planujemy zebrać 150 000 zł. i przekazać co najmniej 50 rodzinom zakupione, dzięki tej kwocie, zestawy edukacyjne dla dzieci (komputer, słuchawki z mikrofonem, urządzenie wielofunkcyjne). Niezbędny sprzęt do zajęć online dla rodzin z małych miejscowości, które tego potrzebują.

Przelew tradycyjny:

Fundacja Dzieci-Dzieciom
ul. Nadarzyńska 56
05-230 Kobyłka

Konto Fundacji – przelewy krajowe:
BNP PARIBAS BANK POLSKA SA
nr konta: 03 2030 0045 1110 0000 0253 4370 

Konto Fundacji – przelewy z zagranicy:
(IBAN): PL03 2030 0045 1110 0000 0253 4370, (BIC/SWIFT): PPABPLPKXXX

Tytuł przelewu: komputer dla dziecka

 

2. Zestawy edukacyjne dla dzieci - zostań darczyńcą!

Jesteś producentem, dystrybutorem, hurtownikiem … potrzebujemy komputerów, słuchawek z mikrofonem, urządzeń wielofunkcyjnych (skaner, drukarka). Dzieci z małych miejscowości pilnie potrzebują komputerów do nauki.

Jesteś dostawcą oprogramowania do zdalnej nauki lub dostawcą internetu? Komputer dla dziecka też tego potrzebuje.

Zgłoś się do Fundacji i otrzymaj certyfikat Ratownik Talentów:

Bogdan Malinowski
e-mail: b.malinowski@dzieci-dzieciom.pl
Tel. (22) 253-32-74
Kom. 501-547-870

Fundacja Dzieci-Dzieciom
ul. Nadarzyńska 56
05-230 Kobyłka

Podsumowanie akcji Komputer dla dziecka 

Podsumowanie, ogłoszonej w kwietniu 2020 r. przez Fundację Dzieci-Dzieciom, akcji "Komputer dla dziecka". Działania prowadzone były w związku z ogłoszoną pandemią COVID-19 i wynikającymi z tym trudnościami np. brakiem komputerów, co wiązało się bezpośrednio z trudnościami aktywnego uczestnictwa dzieci w zajęciach szkolnych. Sytuacja ta dotknęła wiele rodzin w Polsce, których nie stać było na zakup komputerów.

Dziękujemy wszystkim osobom dobrej woli, wolontariuszom, partnerom za wsparcie i włączenie się w akcję. Razem możemy robić naprawdę wielkie rzeczy!

Dodatkowe podziękowania Stowarzyszeniu Hip Hop Mazury i fantastycznej młodzieży, która wzięła udział w materiale filmowym podsumowującym akcję i specjalnie dla nas i dla Was przygotowali pokaz taneczny. Jak widać, talentów nie brakuje - Kacper Zieliński, Oskar Świder, Natalia Pucer, Kacper Myśliwiec, Maria Jakowicz, Izabela Frąckiewicz i oczywiście ich trener, niezastąpiony Piotr Frąckiewicz – Dziękujemy.

Informacje o ogłoszonej akcji https://www.dzieci-dzieciom.pl/komput...

Polub nas na https://www.facebook.com/DzieciDzieciom/

 

 


Ilość odsłon: 5186