Fundacja Dzieci-Dzieciom. NIP: 1251618962 REGON: 146403294 KRS: 0000439410

Bboy Chorzel w drodze na Olimpiadę

Tomasz Chorzelewski (Bboy Chorzel), w drodze na Młodzieżową Olimpiadę Sportową Buenos Aires 2018 r.

Bboy Chorzel, to 16 letni chłopak z Mazur, z Rynu. Tańca uczył się w Ryńskim Centrum Kultury. Trenerem Tomka jest Piotr Frąckiewicz mieszkający w Kętrzynie. Młody człowiek „orkiestra” z pasją do tańca i dobrym podejściem do dzieci.

Trener dowiedział się o ogólnopolskiej akcji Dzieci-Dzieciom i corocznym festiwalu Fundacji od swojej cioci z Kamerunu. Ma to powiązanie z inną akcją Fundacji Dzieci-Dzieciom i Siostrą Tadeuszą Frąckiewicz, Dominikanką, pracującą na misji w Kamerunie na rzecz dzieci z Afryki.

Piotr Frąckiewicz nawiązał kontakt z Rafałem Opalińskim, Prezesem Fundacji Dzieci-Dzieciom, który  wcielając się w postać Leonardo razem z dziećmi stworzył bajkę edukacyjną oraz scenariusz spektaklu teatralnego.

1 grudnia 2013 roku, zespół, w którym trenuje Bboy Chorzel, wziął udział w Bajkowym Festiwalu Teatralnym Dzieci-Dzieciom 2013 w Teatrze Lalka, w Pałacu Kultury i Nauki, w Warszawie. Organizatorem ogólnopolskiej akcji odkrywania talentów i festiwalu jest Fundacja Dzieci-Dzieciom.

Spektakl „Kamerun - podróż marzeń" – prezentowany przez Kętrzyńskie Centrum Kultury zdobył I miejsce.  

To właśnie wtedy Fundacja zwróciła uwagę na Tomka i postanowiła wesprzeć młodego tancerza, aby odkryty talent z małej miejscowości mógł się optymalnie rozwijać. 

Relacje z Bajkowego Festiwalu Teatralnego przygotowała TVP 2. "Mali artyści" – wiele miesięcy był  najchętniej oglądanym filmem wideo TVP.

Ze względu na niesamowitą historię Tomka i jego rodziców powstały kolejne materiały telewizyjne:  TVP 2 "Przewodnik przez życie"; TVP 2 "Miłość syna" ; TVP 2 "Młody mistrz breakdance"; Onet.pl ”12 letni mistrz breakdance”.

Tomasz Chorzelewski tańczy od 6 roku życia, a podczas swojej drogi tanecznej zdobył wiele tytułów lokalnych, ogólnopolskich jak i również międzynarodowych. Bboy Chorzel to multimedalista, który nie trenuje dla medali. To jak zawsze mówi, jest miłym dodatkiem. Tomek trenuje, ponieważ daje mu to ogromną przyjemność i jest to jego prawdziwa życiowa pasja.

W 2014 r. Tomasz Chorzelewski, podopieczny Fundacji Dzieci-Dzieciom, wygrał jako pierwszy Polak,  IBE w kategorii „Bboy Kids Battle” do 14 lat. Mistrzostwa Świata w tańcu ulicznym „International HipHop Dance Festiwal – The Notorious IBE”, odbyły się 8-10 sierpnia w Holandii. Więcej >>> 

Rok 2015 r. to kolejna niespodzianka. Tomasz Chorzelewski został zaproszony do programu Super Dzieciak w telewizji Polsat, gdzie po wielu tygodniach przygotowań przy nowych choreografiach doszedł do półfinału.

Obecnym marzeniem Tomka jest udział w Breaking For Gold (kategoria Breakdance) podczas Młodzieżowej Olimpiady Sportowej w Buenos Aires 2018. Eliminacje składają się z czterech etapów.

I etap – krajowy - Tomasz Chorzelewski znalazł się wśród pięciu chłopców, którzy przeszli ogólnopolskie kwalifikacje. Powołana międzynarodowa komisja sędziowska składająca się z dziesięciu osób wyłoniła na podstawie nagrań pięciu chłopców oraz trzy dziewczynki z każdego kraju.

II etap - kwalifikacje kontynentalne w 3 miejscach na świecie tj. Europejskie i Afrykańskie w Essen w Niemczech w listopadzie 2017, w których Tomek wziął udział oraz Azjatyckie i Australijskie w Tajpej na Tajwanie jak również Ameryka Północna i Ameryka Południowa w Filadelfii w Stanach Zjednoczonych.

W II etapie Tomasz również był w najlepszej dwudziestce tancerzy ze swojego kontynentu i otrzymał zaproszenie na Mistrzostwa Świata w Japonii, które odbędą się w maju 2018 r. Finaliści etapów kontynentalnych – łącznie 60 chłopców oraz grupa 30 dziewczyn najlepszych na świecie, będzie ze sobą rywalizowało o tytuł Mistrza Świata w tańcu Breakdance.

Do ostatniego IV etapu tj. „Młodzieżowej Olimpiady Sportowej 2018 – Buenos Aires” na podstawie punktów zakwalifikuje się grupa tylko 24 osób, w tym 12 chłopców i 12 dziewczyn, z całego świata.

O Fundacji Dzieci-Dzieciom:

Celem Fundacji Dzieci-Dzieciom jest odkrywanie i rozwijanie w dzieciach i młodzieży twórczego potencjału oraz ich talentów. Tworzymy autorskie, innowacyjne projekty edukacyjne, poprzez które dodajemy wiary dzieciom w ich indywidualny potencjał i twórcze możliwości oraz pomagamy spełniać ich marzenia.

Rafał Opaliński, Prezes Fundacji Dzieci-Dzieciom wspólnie z rodzicami Tomka i trenerem Piotrem Frąckiewiczem ustalili kierunki rozwoju młodego tancerza i  udział w drodze na Młodzieżową Olimpiadę Sportową w Buenos Aires 2018.

 

Dodatkowych informacji udziela:

Bogdan Malinowski, Wiceprezes Fundacji Dzieci-Dzieciom
Tel. kom. +48 501.547.870
Adres mail: biuro@dzieci-dzieciom.pl

 


Ilość odsłon: 4018