Fundacja Dzieci-Dzieciom. NIP: 1251618962 REGON: 146403294 KRS: 0000439410

TOMEK MISTRZEM IBE!!!

Tomasz Chorzelewski (Bboy Chorzeł), podopieczny Fundacji Dzieci-Dzieciom, wygrywa jako pierwszy Polak IBE w kategorii „Bboy Kids Battle” do 14 lat. Zobacz film.

Mistrzostwa Świata w tańcu ulicznym „International HipHop Dance Festiwal – The Notorious IBE”, odbyły się 8-10 sierpnia w Holandii. 

W zawodach wzięli udział: Tomasz Chorzelewski – podopieczny Fundacji Dzieci-Dzieciom, oraz Michał Ćwik. Obaj tancerze pochodzą z Rynu, gdzie trenują już od ponad sześciu lat w Ryńskim Centrum Kultury http://www.rck-ryn.pl Kętrzyn reprezentowali tancerze z Kętrzyńskiego Centrum Kultury http://www.kck.ketrzyn.pl Natalia Pucer, Oskar Świder, Tomasz Kudelski oraz Izabela Andrearczyk. Nad bezpieczeństwem wyjazdu czuwali: Agnieszka Pucer i Piotr Frąckiewicz.

Wartym podkreślenia jest fakt, że trenerem młodych tancerzy jest niesamowity i niestrudzony Piotr Frąckiewicz. To dzięki jego zaangażowaniu i konsekwencji, możemy cieszyć się z takich sukcesów.

Tomek Chorzelewski w kategorii „Bboy Kids Battle” do 14 lat, w finałowej bitwie pokonał bardzo dobrego tancerza z Kolumbii. Od początku trwania festiwalu, czyli od 14 lat, po raz pierwszy udało się wygrać przez Polskę w tej kategorii tanecznej. Już od rozgrzewki nasi tancerze zaznaczali silnie swoją obecność na parkiecie. Po rundzie eliminacyjnej do najlepszej szesnastki dostał się Oskar Świder oraz Tomasz Chorzelewski, po czym obaj tancerze przeszli do kolejnej rundy i stanowili najlepszą ósemkę. W tej rundzie przyszło im się zmierzyć ze sobą, gdzie niewielką przewagą do najlepszej czwórki przeszedł Tomek, pokonując w pojedynku tanecznym Oskara. Po bratobójczym pojedynku, Tomek nie miał już żadnej przeszkody w drodze po zwycięstwo, gdzie z wielką charyzmą rozwijał skrzydła w kolejnych rundach. 

Startowaliśmy również w innych kategoriach tanecznych, przez co emocji nam nie brakowało! M.in. w Super Solo Bboy Battle, gdzie wystartowało aż dwustu tancerzy z czego wyłoniono jedynie szesnastkę najlepszych. Jurorzy z pewnością mieli spory orzech do zgryzienia, aby wyłonić z tak ogromnej ilości zaledwie szesnastkę tancerzy. Dziewczyny wzięły udział w 2vs2 Bgirl Battle i to co potrafiły powiedzieć zaraz po powrocie to: „Oooooooo – Był OGIEŃ!”, widać je na zdjęciu razem z jedną z jurorek: Bgirl AT FlowMo\Finlandia. 
Izabelka również walczyła w Hip Hop Freestyle Battle, gdzie podobnie jak w innych konkurencjach nie brakowało wysokiego poziomu! W końcu międzynarodowy festiwal do czegoś zobowiązuje. 

Fundacja Dzieci-Dzieciom składa szczególne podziękowania dla:

za wsparcie podopiecznego Fundacji, Tomka Chorzelewskiego, w drodze na Mistrzostwa Świata w Holandii.

Tancerze z Ryńskiego Centrum Kultury oraz Kętrzyńskiego Centrum Kultury mogli podbijać świat dzięki Fundacji Dzieci-Dzieciom http://dzieci-dzieciom.pl oraz Stowarzyszeniu Hip Hop Mazury http://hiphop.mazury.pl


Ilość odsłon: 2841