Fundacja Dzieci-Dzieciom. NIP: 1251618962 REGON: 146403294 KRS: 0000439410

Rodzinna gra edukacyjna Bitwa Warszawska 1920

Takie Interaktywne spotkanie z historią ma na celu promowanie kultury i ochrony naszego dziedzictwa, to jednocześnie interaktywne spotkanie z historią, kontakt i obcowanie z kulturą a tym samym upamiętnienie bohaterów Bitwy Warszawskiej. Dbałość o tradycję i kulturę regionu.

Każdy uczestnik poprzez merytoryczną wartość gry, dowie się o postaciach historycznych szczególnie o generałach związanych z ziemiami powiatu wołomińskiego. To niestandardowe przedsięwzięcie edukacyjne mające na celu kultywowanie lokalnej, jakże bogatej historii.Podczas gry uczestnicy odwiedzą historyczne miejsca. Trzeba będzie również wykazać się umiejętnością korzystania z mapy wędrując po nieoznakowanych szlakach. Zadaniem startujących będzie dotarcie do wskazanych na mapie miejsc we wskazanym obszarze i znalezienie odpowiedzi na zadane pytanie lub wykonanie niezbędnej czynności.
Zebranie wszystkich 6 poprawnych odpowiedzi, daje możliwość rozwiązania zagadki konkursowej a to upoważnia do wypełnienia kuponu konkursowego. Na zakończenie gry, po godz. 17:00 zostanie rozlosowanych 40 kuponów, a ich właściciele otrzymają nagrody.W grze mogą uczestniczyć zarówno całe rodziny jaki i indywidualne osoby dorosłe oraz dzieci i młodzież szkół podstawowych, gimnazjalnych, ponadgimnazjalnych.

Pomysłodawcą oraz realizatorem gry jest Fundacja Dzieci-Dzieciom z Kobyłki – www.dzieci-dzieciom.pl

„Projekt współfinansowany ze środków Powiatu Wołomińskiego”


Ilość odsłon: 3682