Fundacja Dzieci-Dzieciom. NIP: 1251618962 REGON: 146403294 KRS: 0000439410

„BITWA WARSZAWSKA 1920 ROKU – RODZINNA GRA EDUKACYJNA”

To była całkowicie nowa odsłona gry w stosunku do gry zorganizowanej w 2013 r. na co zwrócili uwagę uczestnicy, którzy po raz drugi brali w niej udział. To było fantastyczne interaktywne spotkanie, kontakt i obcowanie z kulturą, a tym samym upamiętnienie bohaterów Bitwy Warszawskiej. Dbałość o tradycję i kulturę regionu. Każdy uczestnik poprzez merytoryczną wartość gry, mógł dowiedzieć się o postaciach i wydarzeniach historycznych, szczególnie związanych z ziemiami powiatu wołomińskiego. To niestandardowe przedsięwzięcie edukacyjne miało na celu kultywowanie lokalnej, jakże bogatej historii, która nas otacza.

Gra polegała na poruszaniu się po nieoznakowanych szlakach, którymi wędrowali uczestnicy. Każdy uczestnik otrzymał specjalną mapę z oznaczonymi na niej punktami. Zadaniem startujących było dotarcie do wskazanych na mapie miejsc. Szyfry, rzut granatem, pole minowe, skrzynia z dokumentami i wiele innych atrakcji czekała na uczestników Rodzinnej Gry Edukacyjnej. Po zaliczeniu zadania należało uzyskać specjalną pieczątkę od koordynatora gry. Zebranie wszystkich stempli upoważniało do wypełnienia kuponu konkursowego i wrzucenia go do urny. Na zakończenie gry, ok. godz. 17:30 zostało rozlosowanych 50 kuponów, a ich właściciele otrzymali specjalnie zaprojektowane na tą okazje koszuli z logo gry. Poza tym, każdy kto tylko ukończył grę, otrzymał gwarantowany prezent – kubek również ze specjalnym logo gry.

Cieszymy się, i dziękujemy za każde dobre słowo, które usłyszeliśmy nt. zaproponowanej edukacyjnej zabawy. Mimo potężnego upału całe rodziny od małego do dużego wzięły udział w naszym niecodziennym wydarzeniu – każdy z uśmiechem na twarzy.

„Projekt współfinansowany ze środków Powiatu Wołomińskiego"


Ilość odsłon: 5743