Fundacja Dzieci-Dzieciom. NIP: 1251618962 REGON: 146403294 KRS: 0000439410

Pomoc dla chorej na białaczkę Angeliny z Ukrainy

U Angeliny Barańczuk (8 lat) stwierdzono na Ukrainie białaczkę. Dziewczynce podawano lek,
w wyniku którego jej organizm zareagował uczuleniem. Zdarzenie to doprowadziło do szeregu powikłań. Ratunkiem dla Angeliny, był przyjazd do Polski, gdzie dziewczynka trafiła w ciężkim stanie. Po kilkunastu dniach intensywnego leczenia, stan Angeliny określany jest jako stabilny. Wszystko dzięki specjalistom ze Szpitala Klinicznego przy Litewskiej. Niestety, to dopiero początek kosztownej terapii. Szacunkowe koszty pierwszego etapu intensywnego leczenia m.in. chemioterapii to ok. 400 tys. złotych. Fundacja Dzieci-Dzieciom zwraca się z apelem do wszystkich ludzi dobrego serca o pomoc i wsparcie oraz rozpowszechnienie tej informacji i nr konta, na które można wpłacać środki na leczenie Angeliny Baraniuk. Uratujmy wspólnie małą tancerkę.

Fundacja Dzieci-Dzieciom, zajmuje się odkrywaniem i wspieraniem utalentowanych dzieci. Rodzice małej Angeliny, zwrócili się do naszej Fundacji, abyśmy pomogli ich utalentowanej córce, zebrać środki finansowe na bardzo kosztowne leczenie w Polsce. Marzeniem rodziców jest, aby dziecko znów wróciło do zdrowia.

Mała Angelina jest dzieckiem szczególnie uzdolnionym, wielokrotnie występowała w szkolnym teatrze. Jej marzeniem jest zostać profesjonalną tancerką. Niestety poważna choroba, pokrzyżowała jej dziecięce plany. Nagła diagnoza, postawiła jej rodziców w dramatycznej sytuacji zagrożenia życia córki, odsuwając na dalszy plan rozwijanie wrodzonych umiejętności.

W ramach działalności Fundacji Dzieci-Dzieciom, codziennie dokładam wszelkich starań, aby tworzyć programy edukacyjne, poprzez które dodajemy wiary dzieciom w ich indywidualny potencjał i twórcze możliwości. Uważamy, że wzmocnienie wiary w realizację marzenia małej Angeliny, doda jej siły i pomoże przechodzić przez kolejne etapy tego jakże wyczerpującego leczenia.


Ilość odsłon: 25132