Fundacja Dzieci-Dzieciom. NIP: 1251618962 REGON: 146403294 KRS: 0000439410

Wyniki Bajkowego Festiwalu Teatralnego 2013

W tym roku, wyniki głosowania jury wyglądały następująco:
Specjalne wyróżnienie Jury festiwalu otrzymał spektakl „Bezpieczna wyspa" - Fundacja Dzieci – Dzieciom.
I MIEJSCE zdobył spektakl - „Kamerun - podróż marzeń" – Kętrzyńskie Centrum Kultury.
II MIEJSCE zdobył spektakl - „Ciepła dolina"- PGNiG Termika S.A.
III MIEJSCE zdobył spektakl - „Bajka o rodzinie"- Przedszkole Niepubliczne Zgromadzenia Sióstr Misjonarek Świętej Rodziny.
Wyróżnienie za grę aktorską otrzymali aktorzy spektaklu „Śmiech to zdrowie?"- Szkoła Podstawowa nr 171 w Wesołej.
Wyróżnienie za oryginalność pomysłu otrzymał spektakl „Sposób na nudę, czyli co w lesie się zdarzyło - Miejskie Centrum Kultury w Płońsku.
Wyróżnienie za inscenizację otrzymał spektakl „Deszczowy Festiwal"- Szkoła Aktywności Twórczej w Zielonce.
Najważniejsze jest to, że wygrały wszystkie dzieci, które uczestniczyły w festiwalu i to był wielki sukces ogólnopolskiej akcji odkrywania talentów. Cały dzień festiwalu i aż 155 małych aktorów. Siedem spektakli teatralnych na motywach powstałych bajek, dostarczyło nie tyko jury ale i całej zgromadzonej publiczności wielu wzruszeń i łez. Bajkowe spektakle były urocze, śmieszne, również zaskakujące, ale przede wszystkim posiadały mocny przekaz edukacyjny.

Jaką mądrość przyniosły nam dzieci? Po prostu powiedziały jak widzą świat. Dzieci są mądre, kreatywne i szczere i tak też widzą wszystko, dopóki nie nabiorą nawyków dorosłych.
Bajkowy Festiwal Teatralny Dzieci-Dzieciom 2013 to efekt całorocznych działań edukacyjnych.
7 bajek napisanych przez dzieci dla innych dzieci. 7 scenariuszy przedstawień teatralnych. Wielu fantastycznych nauczycieli, setki godzin prób i tylko trzy a nawet czasem dwa miesiące na przygotowanie spektakli. Do tego pobudka o 3.00 rano, żeby dojechać do Warszawy, do Teatru Lalka i choć przez chwilę zmienić się w prawdziwych małych aktorów na scenie. Mieć za sobą profesjonalne oświetlenie, dźwięk, kamery i widownie oraz jury.
Ci którzy już odkryli w sobie talent, zasiedli w jury po to, by odkryć go w tych wszystkich dzieciach, które dopiero rozpoczęły długą drogę, aby któregoś dnia stać się pełnowartościowym diamentem.
Gościem specjalnym na zakończenie Bajkowego Festiwalu Teatralnego Dzieci-Dzieciom 2013 był zespół z Akademii Be Freestyle oraz grupa małych bębniarzy podopiecznych Fundacji Dzieci-Dzieciom ze swoim nauczycielem Krystianem Tyrańskim ze Szkoły Muzyki Bębnów - Rytmiczna Radość.
W 2014 r. kolejna, IV edycja ogólnopolskiej akcji Dzieci-Dzieciom. Motywem przewodnim odkrywania talentów przez Fundację Dzieci-Dzieciom będzie PROFILAKTYKA.
Niebawem wszystkie spektakle na www.dzieci-dzieciom.pl

Autor zdjęć: Piotr Opaliński https://www.facebook.com/Fotopamietnikcompl

Fundacja Dzieci-Dzieciom zezwala na powielanie i wykorzystanie noty prasowej i praw autorskich do przesłanych zdjęć z Bajkowego Festiwalu Teatralnego Dzieci-Dzieciom 2013

 


Ilość odsłon: 14061