Fundacja Dzieci-Dzieciom. NIP: 1251618962 REGON: 146403294 KRS: 0000439410

EKO – tygodnie w powiatach Płoński i Wołomiński

W tym roku hasłem przewodnim jest eko-edukacja. Fundacja bardzo liczyła na pomoc, wsparcie i zainteresowanie jak najszerszego grona mieszkańców powiatów. W ciągu czterech miesięcy w wyniku wielu ekologicznych akcji Fundacja zebrała 100 ton elektrośmieci. A jak było w Płońsku i Wołominie?
To były dwa niezwykle pracowite tygodnie.
Przez ten czas LEONARDO - Prezes Fundacji Dzieci – Dzieciom odwiedzał przedszkola i szkoły na terenie powiatów i aktywnie zachęcał dzieci, młodzież oraz mieszkańców obu miast do działań ekologicznych. Dotarł łącznie do ponad 2000 dzieci na terenie miast Płońsk i Wołomin.
Warsztaty ekologiczne cieszyły się dużym zainteresowaniem zarówno wśród najmłodszych przedszkolaków, jak i nieco już starszej młodzieży, a także pracowników placówek edukacyjnych, gdzie gościliśmy. Zdarzyło się również, że to LEONARDO mógł podziwiać młodych artystów, którzy przygotowali specjalne przedstawienia dotyczące tematyki ekologicznej.
EKO – tydzień uświetniły też konferencje ekologiczne. W Płońsku wręczone zostały nagrody laureatom oraz osobom wyróżnionym w konkursie plastycznym „Płońsk- czyste miasto", Nadleśniczy przedstawił prezentację pt. „Ochrona środowiska przed odpadami", w części artystycznej zaprezentowane zostały stroje ekologiczne. W Wołominie młodzież miała okazję obejrzeć ciekawe filmy dotyczące ochrony środowiska, gdzie tematem przewodnim była właśnie segregacja odpadów.
Po konferencjach, wystawach ekologicznych i EKO – warsztatach w szkołach i przedszkolach przyszedł czas na wielki finał EKO – tygodnia (20 kwietnia br. w Płońsku oraz 25 maja br. w Wołominie). Obie zbiórki zakończyły się ogromnym sukcesem.
W sumie udało się zebrać ponad, 25 ton zużytego sprzętu. Dzieci wraz z rodzicami dzielnie, różnymi środkami lokomocji dostarczali zużyty sprzęt i elektroodpady.

Widać, że mieszkańcy Płońska i Wołomina stanęli wraz z całymi rodzinami na wysokości zadania, a świadomość mieszkańców wzrasta z roku na rok.

Wszystkie firmy, które dostarczyły elektroodpady otrzymały certyfikat "Firmy społecznie odpowiedzialnej".

Każda osoba, która przyniosła elektroodpad, otrzymała w zamian niespodzianki od Fundacji Dzieci – Dzieciom oraz sadzonkę drzewka.

Wszystkim aktywnym uczestnikom zbiórki serdecznie dziękujemy za ich proekologiczną postawę i zapewniamy, że to dopiero początek naszej kampanii edukacyjnej w powiatach.


Ilość odsłon: 21922