Fundacja Dzieci-Dzieciom. NIP: 1251618962 REGON: 146403294 KRS: 0000439410

„DRZWI DO LASU”

Reportaż edukacyjny. TV Leonardo i sam Leonardo, 26 maja 2013 roku, odwiedził z kamerą Nadleśnictwo Płońsk, Lasy Państwowe. Leonardo był gościem specjalnym w szkółce leśnej w Kucharach Królewskich i współprowadzącym piknik rodzinny pn. „Kwitnące ogrody”. Sezon III był wyjątkowy jak goście i atrakcje, które czekały na wszystkich, którzy skorzystali z dnia otwartego Nadleśnictwa Płońsk, a m.in. było to: pisanie EKO-bajki z Leonard, bieg na 5 i 10 km „Kwitnących ogrodów”, wystawa drzewek bonsai i pokaz formowania drzewka bonsai, pokazy sokolnicze, plener malarski, koncert sygnalistów i wiele, wiele innych atrakcji.

Nadleśnictwo Płońsk posiada własną bazę edukacyjną zlokalizowaną na terenie leśnictwa Kuchary, gdzie realizuje programy edukacji leśnej. Jest to doskonałe miejsce na spotkania dzieci i młodzieży z leśnikami, jak również cel leśnych wędrówek, gdzie znajduje się ekspozycja różnych gatunków drzew. Na terenie szkółki leśnej powstał również mini ogród botaniczny z roślinami ze wszystkich kontynentów.

Wszystkie te miejsca odwiedził gość specjalny, Leonardo, któremu towarzyszyły dzieci. A już teraz, otwieramy „drzwi do lasu” i zapraszamy Cię w niesamowitą leśną podróż i do obejrzenia reportażu edukacyjnego.

 

 


Ilość odsłon: 18799